Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi saçını herhangi bir sebepten dolayı kaybetmiş kendini hazır hisseden kadın ve erkek bütün bireylere uygulanması mümkündür. Sebep ne olursa olsun saçını kaybetmiş olan bütün bireyler bu şekilde yaşamak zorunda değildir. Saç ekimi herhangi bir kalıtsal hastalığı olmayan ve bütün testleri başarı ile geçmiş olan herkese kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimine karar veren bireylerin saç ekimi yaptırmadan önce çeşitli konularda hassas davranması gerekmektedir. İyi bir araştırma sonucunda saç ekimine karar veren birey öncelikle işin ehli kişileri tarafından mutlaka bilgilendirilmesi gerekmektedir. Saç ekimi yapılmadan bir gün önce bireyin mutlaka sigara içmemesi gerekmektedir. Çünkü sigara saç ekimi yapılan bölgenin iyileşme sürecini daha fazla uzamasına neden olur.  Operasyondan önce alkol ya da diğer çeşitli maddeleri kullanıyorsa kesinlikle bunlardan uzak durması gerekmekte olup, sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Saç ekimi yaptıracak kişi operasyona gelmeden önce mutlaka saçını yıkamalıdır. Çünkü belli bir süre saçını yıkayamayacağı için oldukça önemlidir. Saçını yıkayan birey jöle ve sprey gibi çeşitli kozmetik ürünlerini kesinlikle saçına kullanmaması gerekmektedir. Operasyona mutlaka tok karna gelinmesi gerekmektedir. Saç ekimi yapılacak olan bölgenin her türlü aşınmaya maruz kalmaması için mutlaka ona uygun rahat kıyafetler tercih etmesi, ona göre giyinip gelmesi eğer o şekilde gelmemişse mutlaka yedek kıyafet getirmesi gerekmektedir. Saç ekiminden önce mutlaka kafeinli içecekler bırakılmalıdır.

Her ne kadar basit bir operasyon olarak görülse de mutlaka öncesinde dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bu konulardan haberdar olmayan kişilerin mutlaka konu hakkında aydınlatılması gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlara yer verilebilir.

Comments are closed.